Hakkımızda

 

Feza Film

1989 yılında kurulan Feza Film, ulusal ve uluslar arası festivallerde ödüller alan pek çok yapım gerçekleştirmiştir. “Minyeli Abdullah” serisiyle yüz binlerce kişilik bir gişe başarısı sağlayan Feza Film, “Sürgün” filmiyle uluslararası festivallerde 4 büyük ödül almış vetüm dünyada onlarca festivalde de finale kalmıştır. Philadelphia Film Festivali (ABD), Salerno Film Festivali (İtalya), Taşkent Film Festivalinden (Özbekistan) ödüller alan Sürgün Filminin yönetmenliğini aynı zamanda Feza Film’in kurucusu Mehmet TANRISEVER üstlenmiştir.

 


Yapımcı Özgeçmişi 

Mehmet TANRISEVER;
1953 yılında Konya'nın Bozkır Bağyurdu köyünde dünyaya gelen Mehmet Tanrısever, küçük yaşta İstanbul'a gelir, bir çok zorluklarla savaşıp sürekli çalışır.
Mehmet Tanrısever, ikinci kanadım dediği sinemaya 1989 yılında Feza Film'i kurarak girer. Yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği filmleri uluslararası ödüller alır, filmleri izlenme rekorları kırar.

Evli ve 3 çocuk babası olan Mehmet TANRISEVER; işadamı, yapımcı ve yönetmen olduğu gibi aynı zamanda etrafına pozitif enerji veren bir düşünürdür. “Var Olmanın Yolunda Zengin Olmak” (link) adlı kitap, Mehmet TANRISEVER’in yazmış olduğu, otobiyografi tarzında, bir hayat hikayesidir. Benim Zaferim, Çizme, Garip Bir Koleksiyoncu, Ümidin Ötesi, Varolmanın Yolu, Işık Belgeseli gibi filmlerin yapımına imza atan Feza Film, İran Sineması’ndan Taş Arslan ve Kırgız Sineması’ndan Ağlayan Kadın filmlerinin de Türkiye dağıtımını yapmıştır.


Yeni Projeler 

Hür Adam Bediüzzaman Said Nursi
Bediüzzaman Said Nursi geçtiğimiz yüzyılın en derin en sade şahsiyetlerinden biridir.

Bu derin düşüncelerini ve sade yaşantısını film yoluyla başta Türk Milletine ve Dünyaya tanıtmak istiyoruz.

Bu filmdeki amacımız dünyaya güzel insanları anlatmak ve onların yaşantılarını bizlere örnek teşkil etmesini, bizlere ışık vermesini bu ışıkla dünyadaki insanların huzur bulmalarını sağlamaktır.

Ödüllü Yapımlar 

SÜRGÜN
*
ABD Philadelphia Film Festivali Birincilik Ödülü
* İtalya Salerno Film Festivali
* Cumhurbaşkanlığı Gümüş Plaket
* Taşkent Film Festivali Gümüş Simurg

GARİP BİR KOLEKSİYONCU
*
Türk Edebiyatı Vakfı
* Necip Fazıl Kısakürek Senaryo Yarışması Jüri Özel Ödülü


 

Basında Biz   


-- GÜNCELLENMEKTEDİR --